KIELECKIE ZWIERZAKI

CZEKAJĄ NA POMOC

  
 

STRONA GŁÓWNA

DO ADOPCJI

JUŻ W DOMU

ZAGINIONE

JAK POMÓC

AKCJE

STERYLIZACJA

LINKI

ALARMOWY FUNDUSZ NADZIEI NA ŻYCIE
ul. Jagiełły 5/19,
14-100 Ostróda
Volkswagen Bank
78 2130 0004 2001 0388 0143 0001
z dopiskiem "Psy z Kielc"  (KONIECZNIE!)

KONTAKT

KSIĘGA GOŚCI

 

ONE MAJĄ JUŻ DOM

1 ® 2 ® 3 ® 4 ® 5 ® 6 ® 7 ® 8 ® 9 ® 10 ® 11 ® 12

LULA

Jest córką Flory. Ma kilka tygodni, a już pokazuje, że jest odważna i przebojowa.

FLORA

Prawdopodobnie właściciel pozbył się jej kiedy okazało się, że jest szczenna.  Z dnia na dzień stała się jednym z tysięcy niepotrzebnych nikomu psów. Trafiła do domu tymczasowego, gdzie urodziła trzy maluchy. Flora ma ok. roku. Jest małą sunią, dość kudłatą o pięknym trójkolorowym umaszczeniu.

HEBE

Została zabrana ze wsi, gdzie trzymano ją na łańcuchu. Ma zaledwie 7-8 miesięcy i jest wielkości niedużego kota (waży 4,5 kg). Znalazła nowy dom w Kielcach.

JANTAR

Właściciel chciał się go chyba skutecznie pozbyć, bo porzucił Jantara w kagańcu. On jednak chciał  żyć i wygryzł w kagańcu niewielką dziurkę, która umożliwiała mu picie. Został znaleziony w bardzo złym stanie: wychudzony, z grzbietem i ogonem prawie bez sierści z powodu stanu zapalnego skóry (prawdopodobnie reakcja alergiczna na pchły). Znalazł dom w Niemczech.

MIETEK

Mietek to ok. 3 letni mieszaniec teriera walijskiego. Słodki, towarzyski, przyjacielski, sympatyczny. Od Świąt Wielkanocnych koczował przed domem ludzi, którzy niestety nie mogli go przygarnąć. Spał na wycieraczce. Znalazł dom w Kielcach.

DIKANDA

Właściciel wyprowadzał się, więc zostawił ją na klatce schodowej i wyjechał. Sunia została sama. Bez stałego miejsca, bez jedzenia, bez wody. Zaczęła wędrować po centrum Kielc w poszukiwaniu pomocy i .. znalazła ją. Podobnie jak nowy dom - pojechała pod Wrocław.

HAKER

Haker ma ok. 4-5 lat, jest średniej wielkości - dość niski, ale przysadzisty. Mimo, że długo się błąkał jest w dobrej kondycji. Bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, ale niestety nie przepada za innymi psami. W jego oczach można dojrzeć bezkresny smutek i rezygnację.

MISIA

Jest 2-letnią przeuroczą, średniej wielkości sunią, która bardzo lgnie do człowieka. Została porzucona. Próbowała zrobić wrażenie na innych ludziach i koczowała pod ich furtką przez dwa tygodnie, ale oni mogli jej ofiarować tylko trochę jedzenia. Teraz ma już dom.

BETI

Beti to młodziutka (ok. 10 miesięcy) suczka o przecudnej urodzie.  Jest nieduża (do połowy łydki) i uroczo kudłata.  Bardzo spokojna i nieśmiała, potrzebuje  kochającego opiekuna, który pokaże jej, że świat nie jest taki straszny. 

HEKTOR

Znaleziony w pewnej wiosce pod Kielcami u człowieka, który przerabiał psy na smalec. W chwili interwencji leżał w komórce przygotowany do uboju. Dostał drugą szansę na życie. Pojechał do Torunia. 

FUTRZAK

2,5 miesięczne szczenię. Znaleziony w bardzo złym stanie - pobity i pogryziony, z uszkodzoną łapą. Mimo to bardzo wesoły i garnący się do ludzi. Trafił do domu z ogrodem, gdzie mieszkał już pies. Obaj panowie bardzo się zaprzyjaźnili.   

DUDUŚ

Ok. 3-letni pies w typie polskiego owczarka nizinnego. Znaleziony, gdy szedł środkiem drogi wśród pędzących samochodów. Był potwornie zaniedbany, sfilcowany i ubłocony. Okazał się kanapowcem i pieszczochem.

LUSIA

7-miesięczna suczka znaleziona zimą w stanie skrajnego wyczerpania i zagłodzenia. Nie potrafiła się bawić, jadła z podłogi, bo nie wiedziała do czego służy miska. Mimo traumy jaką przeszła zakochana w człowieku.

HELGA

4-letnia suczka. Została zabrana ze schroniska, gdzie spędziła dwa lata z nieleczoną łapą (rana po sidłach). Początkowo dość nieufna, w końcu zaprzyjaźniła się z ludźmi. Trafiła do fantastycznego domu w Krakowie.

BOŃKA

Zwana również Mapetem ze względu na niecodzienny wygląd. Ktoś porzucił ją w lesie przywiązawszy sznurkiem do drzewa. Zdołała się oswobodzić i przez dwa lata koczowała w podkieleckiej wsi. Trochę dzika i o trudnym charakterze, ale swojej nowej Pani szybko zaufała. Pojechała do Krakowa.